WSOP-Europe 2019: Thai Ha še drugič za las ostal brez zapestnice na Short Deck turnirju!

Siamak Tooran Wins Maiden Bracelet in €25,500 Short Deck  for €740,996

Prvak je bil v nedeljo okronan tudi na enem najzanimivejših turnirjev prvenstva – 25.500€ NL Hold'em Short Deck. Na turnirju, ki je pisan na kožo profesionalcem in specialistom za denarne igre, je na koncu slavil domala neznani Nemec Siamak Tooran, ki je Američanu Thai Haju še enkrat več preprečil zmago na Short Deck turnirju v sklopu prvenstva WSOP.

Verjeli ali ne, ampak Thai Ha je bil povsem blizu zmagi na Short Deck turnirju že to poletje, ko je na WSOP Turnirju #8: 10.000$ NLHE Short Deck, prav tako osvojil nehvaležno 2. mesto, potem, ko ga je v heads-up obračunu za zmago ugnal njegov rojak Alex Epstein!

7Jonathan DepaZDA88.861€

Čeprav se je ta turnir ponašal s precej zajetno prijavnino v višini kar 25.500€, pa zanj ni manjkalo zanimanja. Na koncu se je v lov za zapestnico na tem turnirju podalo kar 111 tekmovalcev, med katerimi je bila tudi cela kopica velikih imen iz sveta pokra, kot so Daniel Negreanu, Phil Ivey, Dario Sammartino, Ryan Riess, Chris Ferguson, Shaun Deeb in Tony G.

Ob izobilju izkušenih turnirskih "mačkov" pa je nadvse zanimivo, da je do zmage prišel igralec, ki je sploh prvič nastopil na kakšnem Short Deck turnirju. Nemec Tooran, ki ima sicer že več kot 15 let izkušenj z igranjem pokra, je razkril, da se je hitro navadil na to, nekoliko drugačno igro, kar smo lahko lepo videli tudi v finalu.

Zadnje dejanje je sicer postreglo s kar nekaj menjavami v vodstvu, a je Tooran ves čas brez težav držal priključek z vodilnimi. Edini, ki mu je uspel vsaj malce pobegniti, je bil na koncu Američan Thai Ha, ki je imel na začetku heads-up obračuna za zmago pred seboj 2-krat več žetonov od Nemca.

Kljub temu, da je prvič resneje zaostajal, pa je Tooran povsem sproščeno vstopil v sklepni obračun in si z dobrimi igrami, po vsega pol ure, priigral svojo prvo WSOP zapestnico:

Odločitev o zmagovalcu je padla v igri, v kateri je Thai Ha že pred flopom zarinil z {a-Clubs}{7-Spades}, Siamak Tooran pa se mu je postavil po robu z {a-Hearts}{k-Clubs}. Skupne karte {q-Hearts}{9-Spades}{6-Spades}{k-Spades}{7-Clubs} so le še potrdile Nemčevo zmago in ga okronale za novega prvaka prvenstva WSOP-Europe!