WSOP-Europe 2015: Grki še do svoje 3. zapestnice

Georgios Sotiropoulos

Glede na potek letošnjega prvenstva WSOP-Europe, bi lahko sklepali, da je v svetu pokra Grčija prava velesila, a temu še zdaleč ni tako. Država, ki vsako leto gosti le peščico resnih turnirjev in ki se do sedaj ni mogla pohvaliti niti z 1 WSOP prvakom, je namreč v 1 samem tednu dobila kar 3! Grški hat-trick je ta konec tedna dokončal Georgios Sotiropoulos, ki je svojih 5 uvrstitev med dobitnike nagrad na ameriškem prvenstvu WSOP, kronal še z zmago na evropskem Turnirju #8: 1.100€ Turbo No-Limit Hold’em, ki mu je poleg naslova prvaka in pa zlate zapestnice prinesla tudi kar 112.133€.

Čeprav se je zadnji dan v Spielbank Casino vrnilo kar 46 od skupno 546 tekmovalcev, pa nam po zaslugi turbo strukture, na finale ni bilo treba čakati prav dolgo. Izločitve so si hitro sledile tudi v finalu, kjer je že po nekaj igrah brez žetonov ostal Američan Asher Caniff (9. mesto – 10.402€), ki s {k-Clubs}{j-Diamonds} ni uspel premagati {9-Clubs}{9-Diamonds} Briana Hastingsa. Prah po tej izločitvi se še ni povsem polegel, ko je mizo že zapuščal tudi njegov rojak Byron Kaverman (8. mesto – 13.094€), ki z {a-Clubs}{2-Spades} ni bil kos devetkam Paula Tedeschija.

Na 7. mestu je končal junak tega poletja – Brian Hastings (16.703€). Američan, ki je junija v roku 1 tedna osvojil kar 2 WSOP zapestnici, je večino žetonov izgubil, ko se je z {a-Hearts}{j-Spades} neuspešno poskušal postaviti po robu rojaku Benjaminu Zamaniju, ki je vse stavil na {q-Spades}{q-Clubs}, preostali pa so v igro romali nekaj iger kasneje, ko je njegove sanje o osvojitvi 3. zapestnice pokončal Poljak Rafal Tomczak.

Serijo ameriških izpadov je nadaljeval John Racener (6. mesto – 21.600€), ki je z {a-Hearts}{4-Spades} nesrečno izgubil obračun proti {q-Diamonds}{9-Diamonds} Francoza Paula Tedeschija. Skupne karte {q-Hearts}{10-Spades}{6-Spades}{5-Diamonds}{k-Spades} so namreč Francozu prinesle prepotrebni par kraljic, ki je bil za 2-uvrščenega z Glavnega turnirja WSOP 2010 na koncu tudi usoden.

Na 5. mestu (28.318€) je končal Poljak Rafal Tomczak, medtem ko sta 4. in 3. mesto zasedla Luksemburžan Andre Lommel (37.638€) in Američan Benjamin Zamani (50.719€), ki sta jo skupila celo v isti igri. V tej je Lommel že pred flopom zarinil s {5-Spades}{5-Diamonds}, Zamani je zarinil čez njega z {a-Clubs}{10-Hearts}, obema pa se je po robu postavil Grk Georgios Sotiropoulos, ki je v rokah držal {q-Hearts}{j-Hearts}. Slednji je bil za to pogumno potezo nagrajen s skupnimi kartami {k-Hearts}{9-Hearts}{9-Diamonds}{3-Clubs}{q-Spades}, ki so mu prinesle par kraljic, ki ga je popeljal povsem na rep vodilnega Tedeschija.

Francoz in Grk sta v heads-up del turnirja prišla skorajda izenačena, a je Sotiropoulos kaj kmalu prevzel pobudo in tudi ekspresno opravil s tekmecem. Grk je v zadnji igri turnirja vse stavil na {k-Clubs}{q-Spades} in bil proti {a-Hearts}{8-Clubs} vse prej kot favorit za zmago, vendar pa so mu še enkrat več na pomoč priskočile skupne karte, ki so mu prinesle kar 2 para in tako potrdile njegovo zmago, Francoza pa obsodile na nehvaležno 2. mesto in 69.361€ "tolažilne" nagrade.

WSOP-Europe 2015: Grki še do svoje 3. zapestnice 101