WSOP 2014: Finalisti znani – v vodstvu Jorryt van Hoof, Newhouse drugič zapored na finalko 0001

Po kar 10 dneh igre, smo na letošnjem Glavnem turnirju WSOP, vendarle dobili našo deveterico finalistov. Najboljše izhodišče pred novembrskim delom turnirja si je ponoči priigral Nizozemec Jorryt van Hoof, medtem ko je za večje presenečenje poskrbel Američan Mark Newhouse, ki je ponovil svoj lanskoletni dosežek in se še enkrat več prebil na finalno mizo tega turnirja vseh turnirjev, kar ni nikomur uspelo že okroglo desetletje. Ta dosežek pa je še toliko bolj neverjeten, če dodamo, da je Dan Harrington (leta 2003 in 2004) na poti do 2 finalk ugnal 3.415 tekmecev, Newhouse pa kar 13.017!

Turnir #65: 10.000$ No-Limit Hold'em - GLAVNI TURNIR

Američanove možnosti, da se tokrat prebije vse do naslova prvaka pa so letos precej boljše kot lani, saj bo novembra na finalko prinesel TRETJI največji kup žetonov (več od njega imata le prej omenjeni van Hoof in pa Norvežan Felix Stephensen). Letošnja finalna miza pa bo za razliko od nekaj prejšnjih final Glavnega turnirja tudi precej bolj mednarodna, saj se je nanjo uvrstila le četverica Američanov in pa kar 4 Evropejci (poleg van Hoofa in Stephensena še Šved Martin Jacobson in Španec Andoni Larrabe) in pa 1 Brazilec (Bruno Politano). Tudi slednji je s svojim dosežkom pisal zgodovino, saj je postal prvi Brazilec, ki mu je uspelo priti tako blizu osvojitvi naslova svetovnega prvaka.

Spodaj si lahko ogledate celoten seznam finalistov in pa število žetonov, ki ga bo vsak od njih prinesel s seboj na novembrsko finalno mizo Glavnega turnirja WSOP 2014:

Izločitve, izločitve, izločitve

Glede na to, da se je danes za mize vrnilo kar nekaj igralcev, ki so pred seboj imeli precej malo žetonov, nam na prve izločitve razumljivo ni bilo treba čakati prav dolgo. Brez žetonov je tako prvi ostal Sean Dempsey (27. mesto – 286.900$), kateremu so nato kmalu sledili tudi Brian Roberts (26. mesto – 286.900$), Bryan Devonshire (25. mesto – 286.900$), Kyle Keranen (24. mesto – 286.900$), Yorane Kerignard (23. mesto – 286.900$), Iaron Lightbourne (22. mesto – 286.900$), Leif Force (21. mesto – 286.900$), Dan Smith (20. mesto – 286.900$), ki je z {A-Spades}{K-Spades} neuspešno poskušal ugnati Nizozemca van Hoofa, ki je v rokah držal {4-Spades}{4-Hearts}, in pa Scott Palmer, ki je bil na koncu tudi zadnji igralec, ki je v žep pospravil "samo" 286.900$.

Dan Smith je končal na 20. mestu

Prvi, ki je bil deležen višje nagrade (347.521$) je bil Američan Scott Mahin, ki je končal na 18. mestu, potem ko je nesrečno izgubil obračun z Andonijem Larrabejem. Mahin je na flopu {6-Diamonds}{10-Diamonds}{8-Hearts} zarinil z {10-Hearts}{8-Clubs}, Larrabe pa je njegov all-in izenačil z {A-Diamonds}{K-Diamonds}. Slednji je vse stavil na vlečko barve, to pa se mu je na koncu tudi obrestovalo, saj je river prinesel še peto karo, ki mu je prinesla zmago, Mahina pa poslala med gledalce.

Craig McCorkell

Mahinu so na tribune kmalu sledili tudi Andrey Zaichenko (17. mesto – 347.521$), Eddy Sabat (16. mesto – 347.521$), Thomas Sarra, Jr. (15. mesto – 441.940$), Oscar Kemps (14. mesto – 441.940$) in pa Craig McCorkell, ki je zasedel končno 13. mesto (441.940$), potem ko mu s {K-Clubs}{5-Clubs} ni uspelo premagati {A-Spades}{9-Diamonds} Marka Newhousa.

Brez finala ostal še Mehičan Luis Velador

Tempo igre je po tej izločitvi vidno padel, saj smo morali na naslednjo izločitev čakati kar nekaj časa. Takoj potem, ko jo je skupil Christopher Greaves (12. mesto – 565.193$), ki s {K-Hearts}{5-Spades} ni uspel premagati {A-Clubs}{3-Clubs} Šveda Jacobsona, pa je brez žetonov ostal tudi Avstrijec Maximilian Senft (11. mesto – 565.193$), ki je moral zapustiti mizo, potem ko s {K-Diamonds}{Q-Hearts} ni uspel sestaviti kombinacije, ki bi premagala Newhousov par trojk.

Luis Velador je postal zadnja žrtev 7. igralnega dneva

Preostala deseterica se je nato zbrala za eno mizo, kjer so nadaljevali z igro vse do naslednje izločitve. Zadnji, ki je v poletnem delu turnirja ostal brez sedeža na finalki pa je bil na koncu Mehičan Luis Velador (10. mesto – 565.193$), ki je večino svojih žetonov izgubil, ko se je z {A-Diamonds}{K-Spades} zaletel v {A-Spades}{A-Clubs} Andonija Larrabeja, preostale pa je v igro spravil nekaj minut kasneje, ko je s {4-Hearts}{4-Diamonds} nesrečno naletel še na {5-Spades}{5-Hearts} Marka Newhousa. Skupne karte {6-Diamonds}{A-Hearts}{A-Clubs}{3-Hearts}{A-Spades} mu tudi tokrat niso bile naklonjene, tako da je Mehičan, ki je bil še edini od preostalih igralcev, ki se lahko pohvali z osvojeno WSOP zapestnico, žal le za las zgrešil nastop na finalni mizi Glavnega turnirja WSOP.

Video dneva

Če vas zanima komu se je sploh uspelo prebiti na finalno mizo, pa si le oglejte spodnji prispevek, ki ga je za vas pripravila naša Sarah Grant in v njem na kratko predstavila vse člane letošnje novembrske deveterice: