WSOPE, Event 2 – 5.000£ Omaha: Alioto novi dobitnik zapestnice

WSOPE, Event 2 – 5.000£ Omaha: Alioto novi dobitnik zapestnice 0001

Dario »Ryu« Alioto je zmagal na turnirju 5.000£ Pot Limit Omaha WSOPE. To je njegova prva zapestnica, postal pa je tretji Italijan, ki je priigral zlato WSOP. Alioto je letos na finalni mizi turnirja 2007 WSOP 1.500$ Omaha hi/lo končal na šestem mestu, med denarne nagrade se je uvrstil tudi na turnirju 2007 WSOP 10.000$ Pot Limit Omaha. Alioto je začel drugi dan turnirja na drugem mestu po žetonih, zaostajal je le za vodilnim Jonom Perssonom.

Drugi dan se je začel z 48 igralci. Pred denarnimi nagradami in finalno mizo je moralo izpasti še kar nekaj igralcev. Na začetku se je zdelo, da bo turnir potekal zelo hitro, saj so v 20 minutah izpadli kar štirje igralci. Prvi so turnir zapustili Bruno Fitoussi Allen Cunningham, Chris Bjorin, Eli Elizra in Brandon Adams. David "Devilfish" Ulliott se jim je skoraj pridružil, vendar mu je v uri in pol dvakrat uspelo podvojiti svoje žetone.

Tony G. je bil tudi med igralci, ki so na začetku izboljševali svoj položaj. Začel je z lepim številom žetonov, uspel je podvojiti v igri z Rafijem Amitom in postal eden izmed vodilnih.

Kasneje se je Devilfishova sreča končala, tudi Jesse Jones, Kenny Tran in Jani Sointula niso uspeli priti do nagrad. Will Hayden je postal igralec na mehurčku (bubble boy), in to po samo treh urah igre. Vendar je trajalo še štiri ure, preden je bila formirana finalna miza. Izpadli so tudi Martin Vallo, Ted Forrest, Rafi Amit, Rupert Houston, Andreas Hagen, John Duthie, Ted Lawson in and Roland de Wolfe. Jon Persson, ki je začel drugi dan kot vodilni po žetonih, je imel samo še en žeton, ko je ostalo deset igralcev. Početveril je s pokrom asov, vendar izpadel naslednjo igro.

M H Razaghi – 153.000

Razaghi je imel najmanj žetonov na finalni mizi, preobrat pa mu ni uspel. Končal je na devetem mestu, ko se njegova dva para nista izboljšala proti barvi, ki jo je na turnu sestavil Alioto. Tudi Andy Bloch je končal s flopiranima dvema paroma, saj je Farnood flopnil set. Bloch je končal na osmem mestu. Tony G. je bil naslednji igralec z najmanj žetoni in najbolj verjetni kandidat za sedmo mesto. Vendar je Tony podvojil s A-A-x-x, ki so zdržale proti K-K-x-x, ki jih je imel Farnoo. Tako je na sedmem mestu zapustil turnir Sampo Lopponen, ki ga je izločil Dario Alioto.

Sherkhan Farnood je na finalno mizo prišel kot vodilni in večkrat pokazal, da se ne boji zaplesti v velike pote. Na žalost Farnooda se je zapletel z najvišjim parom proti overparu z AA, ki jih je imel Alioto. Sherkhan Farnood je končal na šestem mestu, Alioto je prevzel vodstvo. Alioto je bil tudi krivec za peto mesto, na katerem je končal Antoine Arnault. David Callaghan je dobil močno karto in bil favorit proti Aliotu. Callaghan A-K-K-5, Alioto A-K-J-5. Vendar je s pomočjo boarda A-10-10-3-Q Alioto izločil Callaghana na četrto mesto. Po dolgem boju med tremi igralci je Tony G končal na tretjem mestu.

Pri igri ena-na-ena je imel Dario Alioto ogromno prednost, 7:1, kar je nakazovalo na hiter zaključek. Istvan Novak se je po šestih igrah moral sprijazniti z drugim mestom in nagrado 137.280£. Dario Alioto je po 15 urah igre zmagal in si prislužil svojo prvo WSOP-zapestnico in 234.390£.